Trasa: Pasečná – Koranda – Rozcestí u Janovy cesty (č. 1033) – Svatý Tomáš – Vítkův Kámen (zelená; č. 1021) – Mírová cesta – Frýdava (červená; č. 1019) – Přední Výtoň (červená; č. 1019) – Spáleniště – Pasečná
Více
Bobová dráha v obci Lipno nad Vltavou je perfektní celoroční atrakcí pro všechny, kteří preferují aktivní využití volného času. Svojí rozmanitostí, délkou a umístěním v překrásné přírodě s úchvatnými výhledy na Lipno se dráha řadí ke světové špičce, v tuzemsku je mnohými znalci hodnocena jako vůbec nejlepší.
Po vzrušujícím zážitku z jízdy je Vám k dispozici terasa našeho Boby bistra s pestrým sortimentem nápojů a rychlých jídel nebo četné gastronomické služby v bezprostředním okolí.
Slide Land Lipno není jen bobová dráha. Celoročně je v provozu také dřevěné dětské hřiště a v létě můžete pro aktivní relaxaci využít nedaleký rybník s pobytovou loukou a pláží. Mezi novinky pro zimní sezónu patří půjčovna sněžných skútrů pro děti a bruslení či hokej na zamrzlém rybníce.
Provozní doba: otevřeno celoročně, v létě od 9.00 do 21.00 hod., na jaře, na podzim a v zimě od 10.00 do 18.00 hod každý den.
Více
Zahrajte si golf v Böhmerwaldu a přesto bydlete v Čechách.
Golfpark Böhmerwald se nachází v oblasti trojmezí, kde se setkávají hranice tří států- České Republiky, Rakouska a Německa. 18 jamkové mistrovské hřiště Championship a 9 jamkové hřiště Panorama Course v tomto golfparku perfektně zapadají do již několik staletí nezměněné krajiny- Mühlviertel. Lesem lemované fairways s rybníčky a křovími, písečné a travní bunkery a uklidňující ticho Šumavy je jedinečné spojení přírody a golfu, na které se nezapomíná.
Checklist
- 18 jamkové mistrovské hřiště Championship
- 9 jamkové hřiště Panorama Course
- dva velké Putting-Greens
- Pitting a Chipping hřiště
- možnost oboustranné hry v Draving-Range se 70 odpalovacími místy
- zastřešená cvičná plocha
- atraktivní restaurace v klubovém domě, kavárna a slunečná terasa
- golfová škola s jedinečnou metodoou výuky
- Golf-Carts
Vice infomací najdete na oficiálních stránkách.
Více
Schwarzenberský plavební kanál spojuje jeden z přítoků Studené Vltavy s rakouskou řekou Grösse Mühl, která je přítokem Dunaje. Celková délka kanálu je 44 kilometrů.
Kanál byl postaven v letech 1789 až 1822 v části Šumavy, která v té době byla vlastnictvím knížete Schwarzenbegra, tunel projektoval inženýr Jozef Rosenhauer. Jeho cílem bylo umožnit dopravu kmenů pokácených stromů z nepřístupných oblastí na severních úbočích Šumavy v povodí Vltavy přes hlavní evropské rozvodí u bývalé osady Růžový Vrchy / Rosenhügel v revíru Svatý Tomáš k řece Große Mühl a po ní k Dunaji, aby bylo palivovým dřívím zásobováno císařské hlavní město Vídeň. Celkem bylo během sta let plavení dříví dopraveno ze Šumavy do Vídně téměř 8 milionů metrů krychlových palivového dřeva. Za zásluhy o zásobování Vídně dřevem byl později Josef Rosenauer jmenován čestným občanem města Vídně.
Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Schwarzenbersk%C3%BD_plavebn%C3%AD_kan%C3%A1l
Na kanále se také pravidelně pořádají setkání s tradicí, kdy je mimo jiné na programu ukázka plavení dřeva po vodě. Zahájení novodobé plavební sezóny proběhne již 21.5.2011 v amfiteátru na Jeleních Vrších, program probíhá od 11.45 do 16.45, kdy proběhne zakončení.
Více
Klášter ve Vyšším Brodě byl založen Vokem z Rožmberka roku 1259. Vok dal povolat cisteriáky z rakouského Wilherigu a podle jeho vůle se toto místo stalo rodovým klášterem. Tento vyšebrodský chrám představuje největší české rodové mauzoleum s kontinuitou od 13. do 17. století- je zde pohřbeno 10 generací Rožmberků.
Díky pomoci zakladatele rodu si zde cisterciáci vybudovali poměrně velké panství. To naštěstí nebylo během husitských válek vážněji poškozeno, ačkoli bylo roku 1422 dobito. V 16. stol. se rozšířil protestantismus i mezi poddané na vyšebrodském klášterství. Proti němu násilně zakročil opat Kroll r. 1588.
V pol. 18. stol. byl opatem Quirin Mickl, který nechal postavit novou knihovnu, vybavil ji skříněmi a velkým množstvím titulů. Dnes knihovna obsahuje asi 70 000 svazků, 1 200 rukopisů a 400 prvotisků. V 19. stol. zažil klášter vědecký rozkvět, kdy zde vznikla řada teologických a historických prací od různých učenců. Za totality byl klášter zrušen a až r. 1990 se sem vrátil řádový život.
V současné době je možné klášter navštívit a prohlédnoout si, v době od 1.května do 30 září je otevřeno denně kromě pondělí- začátek první prohlídky je v 9.30 a poslední v 17.00, v neděli prohlídky začínají až ve 12.30. Mimo sezonu je možné si prohlídku objednat.
Více
Kostel Sv. Tomáš leží kousek od obce Pasečná a z pensionu se k němu pohodlně dostanete autem, pěšky i na kole.
Tento kostel byl pravděpodobně postaven na povel Petra I. z Rožmberka roku 1347, ovšem sakristie na severní straně je mnohem starší- ta pochází z kostela, který dal vybudovat Vítek z Rožmberka roku 1252. Kostel byl přebudován nejprve ve stylu pozdně gotickém a poté na něm byli provedeny novogotické úpravy. Během své existence dvakrát spustl a to v dobách po josefínských reformách a poté v 50.letech 20.století. V roce 1991 byla započata rekonstrukce za vedení českobudějovického arcibiskupství a frymburské fary. Kostel byl tehdy téměř rozpadlý a hrozilo jeho zhroucení. Tato rekonstrukce byla financována hlavně prostřednictvím hornorakouské podpůrné akce. Kostel byl znovu vysvěcen a otevřen pro veřejnost.
Více