BĚŽKY PASEČNÁ

Nový běžkařský areál na Lipensku

Chtěli jsme, aby naši hosté mohli v zimní sezoně nastoupit do kvalitní běžkařské stopy hned u penzionu… a protože žádná nevedla dost blízko, vytvořili jsme pro vás nové. Díky příhraniční spolupráci se nám podařilo vytvořit 22 km nových běžkařských tras na české straně, které dále plynule navazují na dalších cca 25 km na straně rakouské. Celkem je vám tak k dispozici téměř 51 km strojově upravovaných tras. Nechybí ani tréninková louka hned u penzionu, která je ideální pro děti a začátečníky, ale ocení ji i zkušení běžkaři při pilování stylu. V blízké době se navíc můžete těšit i na služby běžkařské školy.

I když idea celého areálu Běžky Pasečná vzešla původně z chuti nabídnout nějaký nadstandard hostům penzionu, areál je samozřejmě určen pro širokou veřejnost. Hned před branou penzionu je k dispozici bezplatné parkoviště, o pár metrů dál pak najdete naše Bistro Pasečná, které je při vhodných sněhových podmínkách otevřené, svařáčku i něčeho dobrého k zakousnutí je tady vždycky dost, plápolá v něm oheň v kamnech a jsou zde k dispozici toalety.

Pasečná byla v celkovém konceptu lyžování na Lipensku v posledních letech takovou Popelkou. Přitom díky své poloze v nadmořské výšce 827 m a těsné blízkosti rakouských hranic nabízí naprosto ideální sněhové podmínky a celou řadu nádherných výhledů. Máme tak ohromnou radost, že se nám podařilo možnosti zimních sportů v této krásné lokalitě zase o něco rozšířit.

Doufáme, že se vám nové trasy budou líbit a že nám jak tuto, tak po mnoho dalších sezon, bude počasí přát.

07de0904-e306-41f6-aab2-068507425e2f-kopie
rep-bezky-loipe-pasecna-2021-cz-a_v06