PRO ŠKOLY

Ideální místo pro pořádání škol v přírodě, adaptačních kurzů i lyžařských, cyklistických a vodáckých výcviků

Náš penzion se nachází uprostřed panenské přírody nedaleko Lipna nad Vltavou, v těsné blízkosti státní hranice s Rakouskem. V uzavřeném areálu naleznete krom penzionu s restaurací i venkovní klubovnu a volejbalové hřiště, to vše obklopené pastvinami a lesy. Díky své poloze a uspořádání se jedná o místo ideální pro pořádání škol v přírodě, adaptačních kurzů i lyžařských, cyklistických a vodáckých výcviků.

Penzion je na velkém oploceném pozemku s možností volného pohybu na travnaté ploše, včetně využití volejbalového hřiště. V letních měsících je možnost grilování a posezení u ohně. Pro společenské účely je k dispozici venkovní klubovna s krbem a posezením.

Kromě vycházek do lesa a sportovních her v areálu se od jara do podzimu nabízí turistika cyklistika (penzion leží na křižovatce 2 cyklostezek a žlutě značené turistické trasy) a nepřeberné množství vodních sportů v nedaleké lipenské přehradě či na řece Vltavě. V zimě je možné sjezdové i běžecké lyžování v nedalekých areálech Lipno nad Vltavou anebo Sternstein a Hochficht v Rakousku. V chladných měsících se bruslí i běžkuje na udržované vodní nádrži Lipno.

whatsapp-image-2022-07-26-at-14-20-02-22
whatsapp-image-2022-07-26-at-14-20-02-19
bezky-pasecna-50
20220129_195627

Ubytování a stravování

K dispozici je 22 pokojů s kapacitou 76 lůžek včetně přistýlek. Jednoduše a prakticky zařízené  2- 4 lůžkové pokoje (některé s balkony) mají vlastní sociální zařízení, televizi, některé sedačku a lednici.

Součástí areálu je také oddělený prostor pro skladování kol a sportovního náčiní, sklepní prostory pro skladování lyží a lyžáků. V budově je pingpongový a kulečníkový stůl, místnost se společenskými hrami a knihovnou. Nabízíme možnost využití sauny.

V restauraci je možné stravování formou polopenze i plné penze, restaurace je zároveň během pobytu k dispozici jako učebna. Jídelní lístek ušijeme na míru věku a potřebám dětí, včetně možnosti přípravy svačinových balíčků na výlety. V době lyžařských kurzů lze obědy domluvit přímo v lyžařských areálech v Čechách i Rakousku.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na čísle +420 777 133 801 nebo e-mailu poptavka@dobik.cz. Rádi s vámi probereme vaše požadavky a připravíme nabídku podle přání.

Co o nás řekli naši zákazníci?

Penzion Dobík jsme si pro realizaci školy a školky v přírodě vybrali zejména díky lokalitě, která nabízí široké možnosti pěších výletů za historickými památkami i přírodními krásami. Prostředí penzionu i jeho okolí je bezpečné i pro děti mladšího školního a předškolního věku. Pokoje jsou nově, příjemně a funkčně zařízené a celý penzion je velmi čistý. Mnoho pozitivních ohlasů i mezi dětmi směřovalo k jídlu, ať už k výběrů u snídaní nebo k servírovaným chodům u oběda a večeře. Velmi pečlivě byly ošetřeny i diety a dietní menu. Za vedení pak můžeme vyzdvihnout ohromnou flexibilitu všech zaměstnanců penzionu a zejména pak jeho vedení. I neobvyklé požadavky jsme na místě zvládli domluvit, zařídit a vyřešit, vše s úsměvem a svižně, ať už šlo o oslavu narozenin jednoho žáčka nebo změny času jídel dle aktuálních návratů z výletů nebo výrobu popcornu pro večerní program nebo třeba přemístění přistýlek a zařízení skladovací místnosti aj. Všichni zaměstnanci penzionu se chovali vstřícně, nápomocně a s respektem k učitelům, k našemu vedení a ke všem dětem. Určitě se máme v plánu na místo vrátit.

Lucie Lišková, Praha mateřská a základní škola Global minded

Na škole v přírodě jsme byli v penzionu Dobík velmi spokojeni s úrovní ubytování. Pokoje jsou hezky vybavené kvalitním nábytkem. Na pokojích je dostatek prostoru, děti si mají kam uložit věci a mohou tak lépe udržovat pořádek na svých pokojích. Skvěle se o nás starala i kuchyně, jídla byla chutná, vyvážená, dětem i nám vychovatelům moc chutnalo. Prostředí bylo celkově velmi přátelské. Obrovskou devizou je bezpečné okolí penzionu, kde je spousta prostoru pro hry a sporty. Děti na škole v přírodě milují i neorganizovaně strávený čas. Tady měly možnost si po skupinkách užít zábavu podle svého. A pro organizování různých her v rámci programu školy v přírodě je to také ideální prostředí. Penzion je uprostřed nádherné přírody. Pěší výlety na Vítkův kámen a do Frymburku nám pobyt pěkně zpestřily. Rádi se do penzionu Dobík na školu v přírodě zase vrátíme.

Ludmila Mašátová ZŠ Praha Dolní Chabry