Našim hostům je v létě k dispozici venkovní bazén o rozměru 4×8 metrů.
Více
Zoo Altenfelden se nachází v srdci horního Mühlviertelu a je pro vás otevřena 365 dní v roce . Soukromě provozovaná zoo je domovem přibližně 213 různých druhů zvířat. Biodiverzita se pohybuje od malých sov po vlky, zebry a makaky . Obdivovat zde lze také různé malé kočky jako servaly, oceloty a pumy. „Čistou přírodu“ můžete zažít na dobře udržovaných turistických stezkách na zhruba 80 hektarech. Pro milovníky turistiky je zde možnost vyrazit na Rabenstein, tato okružní trasa zabere asi 5 hodin (psi sem nesmí). Menší okružní trasa vede kolem všech zvířat a trvá asi 2 hodiny. Psi jsou povoleni na krátkém vodítku a mimo brány.
Zdroj a podrobnosti o otevírací době apod.: http://tierpark-altenfelden.at/
Vodní svět Lipno nabízí vířivky, plavání v bazénu, masáže vodními tryskami. Děti si mezitím mohou zaskotačit na vodní skluzavce či v bazénu s protiproudem. To všechno s krásným výhledem na lipenské jezero. Pro ještě dokonalejší relax lze využít finských saun s vůní bylinkových esencí.
Info: https://www.lipno.info/zazitky/aquaworld-lipno.html
Voda z pramenu vedle kaple má léčivou sílu a je velmi oblíbená u hostů i místních.
První kaple byla postavena kolem roku 1250 a současná má svůj původ kolem roku 1470.
Vedle kaple je studna, která je zásobována vodou z pramene nad studánkou. Ve srovnání s mnoha jinými zdroji má tento stále svou původní léčivou sílu.
Je to moc hezká procházka dlouhá asi 4,5 km.
Plešné jezero je ledovcové jezero na Šumavě v Jihočeském kraji v České republice. Leží v nadmořské výšce 1090 m, má plochu 7,48 ha, obvod 1242 m a největší hloubku 18,30 m. Objem zadržované vody představuje 617 000 m³.
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ple%C5%A1n%C3%A9_jezero
Tato trasa je určena především pro výkonější cyklisty vzhledem ke své délce 108 kilometrů. Během okruhu objedete celé Lipno a můžete tak vidět krásnou přírodu na obou březích.
Trasa: Pasečná( č. 1033) – Kyselov – Račín – Přední Zvonková – Zadní Zvonková – Huťský Dvůr – Schwarzenberský kanál – Nová Pec (č. 33) – Horní Planá – Hůrka – Černá v Pošumaví – Milná – Frymburk – Slupečná – Lipno nad Vltavou – Loučovice – Čertova stěna – Vyšší Brod (č. 1033) – Mnichovice – Kapličky – Spáleniště
Bobová dráha v obci Lipno nad Vltavou je perfektní celoroční atrakcí pro všechny, kteří preferují aktivní využití volného času. Svojí rozmanitostí, délkou a umístěním v překrásné přírodě s úchvatnými výhledy na Lipno se dráha řadí ke světové špičce, v tuzemsku je mnohými znalci hodnocena jako vůbec nejlepší.
Po vzrušujícím zážitku z jízdy je vám k dispozici terasa Boby bistra s pestrým sortimentem nápojů a rychlých jídel nebo četné gastronomické služby v bezprostředním okolí.
Slide Land Lipno není jen bobová dráha. Celoročně je v provozu také dřevěné dětské hřiště a v létě můžete pro aktivní relaxaci využít nedaleký rybník s pobytovou loukou a pláží. Mezi novinky pro zimní sezónu patří půjčovna sněžných skútrů pro děti a bruslení či hokej na zamrzlém rybníce.
Provozní doba: otevřeno celoročně, v létě od 9.00 do 21.00 hod., na jaře, na podzim a v zimě od 10.00 do 18.00 hod každý den.
Schwarzenberský plavební kanál spojuje jeden z přítoků Studené Vltavy s rakouskou řekou Grösse Mühl, která je přítokem Dunaje. Celková délka kanálu je 44 kilometrů.
Kanál byl postaven v letech 1789 až 1822 v části Šumavy, která v té době byla vlastnictvím knížete Schwarzenbegra, tunel projektoval inženýr Jozef Rosenhauer. Jeho cílem bylo umožnit dopravu kmenů pokácených stromů z nepřístupných oblastí na severních úbočích Šumavy v povodí Vltavy přes hlavní evropské rozvodí u bývalé osady Růžový Vrchy / Rosenhügel v revíru Svatý Tomáš k řece Große Mühl a po ní k Dunaji, aby bylo palivovým dřívím zásobováno císařské hlavní město Vídeň. Celkem bylo během sta let plavení dříví dopraveno ze Šumavy do Vídně téměř 8 milionů metrů krychlových palivového dřeva. Za zásluhy o zásobování Vídně dřevem byl později Josef Rosenauer jmenován čestným občanem města Vídně.
Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Schwarzenbersk%C3%BD_plavebn%C3%AD_kan%C3%A1l
Na kanále se také pravidelně pořádají setkání s tradicí, kdy je mimo jiné na programu ukázka plavení dřeva po vodě. Zahájení novodobé plavební sezóny proběhne již 21.5.2011 v amfiteátru na Jeleních Vrších, program probíhá od 11.45 do 16.45, kdy proběhne zakončení.
Kostel Sv. Tomáš leží kousek od obce Pasečná a z pensionu se k němu pohodlně dostanete autem, pěšky i na kole.
Tento kostel byl pravděpodobně postaven na povel Petra I. z Rožmberka roku 1347, ovšem sakristie na severní straně je mnohem starší- ta pochází z kostela, který dal vybudovat Vítek z Rožmberka roku 1252. Kostel byl přebudován nejprve ve stylu pozdně gotickém a poté na něm byli provedeny novogotické úpravy. Během své existence dvakrát spustl a to v dobách po josefínských reformách a poté v 50.letech 20.století. V roce 1991 byla započata rekonstrukce za vedení českobudějovického arcibiskupství a frymburské fary. Kostel byl tehdy téměř rozpadlý a hrozilo jeho zhroucení. Tato rekonstrukce byla financována hlavně prostřednictvím hornorakouské podpůrné akce. Kostel byl znovu vysvěcen a otevřen pro veřejnost.
Hrad Rožmberk pochází ze 13. století a je jedním z nejstarších hradů Vítkovců- předchůdců šlechtického rodu Rožmberků.
Na hradě pro Vás jsou připraveny celkem tři prohlídkové trasy a to – Soukromé pokoje, Buquoyské sbírky a Anglické věž. Hrad pořádá i večerní kostýmované prohlídky, ty je nutné si předem zarezervovat.
V měsících listopadu až březnu probíhají prohlídky v 11,00 a 13,00 ve všední dny mimo pondělí, o vikendech pak od 10,00 do 15,00 každou hodinu. V dubnu a říjnu jsou pohlídky možné pouze o víkendech a v letní sezóně( tedy květen až září) jsou prohlídky každý den mimo pondělí.
Hrad je možno navštívit i bez prohlídky, podívat se na nádvoří a občerstvit se zde. Vřele Vám tento výlet doporučujeme.
Více o hradu zde.