PRO SPORTOVNÍ KLUBY

Ideální místo pro pořádání sportovních pobytů

Penzion Dobík Pasečná je v n.v. 827m v CHKO Šumava. Nachází se uprostřed panenské přírody, nedaleko Lipna nad Vltavou a v těsné blízkosti státní hranice s Rakouskem. Vzhledem ke své poloze a uspořádání je ideálním místem pro pořádání sportovních pobytů, zaměřených zejména na cyklistiku, běh, lyžování a vodní sporty.

Široká síť značených cyklotras šumavskou přírodou a bohatá turistická infrastruktura nadchne všechny druhy cyklistů. Milovníci terénní cyklistiky uvítají rozmanitost a kopcovitý ráz krajiny, silniční cyklisté ocení kvalitu cest a malou frekventovanost provozu. Penzion se nachází přímo na cyklostezce (křižovatka tras č. 1033 a 1019 a žluté turistické trasy), která je napojená na další lipenské, rakouské a šumavské trasy.

Minimální provoz na této kvalitní úzké silnici uprostřed lesů je jako stvořený i pro trénink na kolečkových lyžích. Kombinace kopců, turistických stezek a hlubokých lesů je ideální pro běžce a turistické oddíly.

V zimě se lyžuje v nedalekých areálech Lipno nad Vltavou, Sternstein a Hochficht (sjezdovka FIS), běžkařský areál Schöneben nabízí tratě napojené na Šumavskou magistrálu. V chladných měsících se bruslí i běžkuje na udržované vodní nádrži Lipno. V blízkosti penzionu je také panoramatická běžkařská trasa Sankt Stefan-Afiesl a běžkařské okruhy hotelu Aviva, které v blízké budoucnosti plánujeme napojit až k nám.

V létě je Lipensko ideální destinací pro příznivce vodních sportů. Vodní nádrž poskytuje zázemí pro veslování, jachting, windsurfing a kiteboarding. Tok Vltavy doplňuje výčet o rafting (Evropský pohár a Mistrovství ČR koncem srpna) a jízdu na kajaku a kanoi.

dobik-beh

Ubytování a stravování

Ubytovat se můžete ve 22 pokojích s kapacitou 76 lůžek včetně přistýlek. Všechny z našich 2- 4 lůžkových pokojů disponují vlastním sociálním zařízením, televizí a wifi připojením. Penzion stojí na velkém oploceném pozemku s vlastním volejbalovým hřištěmneplaceným soukromým parkovištěm. V letních měsících je možnost grilování a posezení u ohně. Pro společenské účely je k dispozici venkovní klubovna s krbem. Součástí areálu je také uzamykatelný prostor pro uskladnění kol a sportovního náčiní, sklepní prostory pro skladování lyží a lyžáků. V budově najdete pingpongový a kulečníkový stůl, místnost se společenskými hrami. Pro regeneraci je k dispozici finská sauna.

Rádi vám zajistíme stravování formou polopenze či plné penze v restauraci, která může být k dispozici pouze pro vaši společnost. Součástí nabídky může být nutričně hodnotná strava pro sportovce, pitný režim nebo balíčky na cestu.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na čísle +420 777 133 801 nebo e-mailu poptavka@dobik.cz. Rádi s vámi probereme vaše požadavky a připravíme nabídku podle přání.

VÍKEND S JÓGOU NA PASEČNÉ. Přijeli jsem sem v květnu se čtrnácti členou skupinou cvičit jógu, udělat výlet na kole a projít se zdejší jedinečnou přírodou. Přijetí a podpora od majitelů a personálu byla úžasná, snažili se nám vyjít ve všem vstříct a nic nebyl problém. Jeden den jsme cvičili venku před penzionem na krásném trávníku před penzionem v naprostém klidtu, protože auta zde nejezdí, maximálně z dalekých pastvin zabučí kráva:-) Další dny už jsme měly lekce jógy uvnitř, v příjemném sále vedle jídelny, pro cvičení jógy perfektní prostor. Ve stejném modu pokračoval celý víkend, příjemné, velké světlé pokoje, výborné jídlo. Je znát, že pro majitele je penzion opravdu srdcovka. Těšíme se na další pobyt.

Běžecký kemp „Tým Dejvid“. V penzionu jsem se ubytoval spolu s dalšími kamarády v rámci běžeckého soustředění a musím říct že to nemělo chybu. Lokalita to je naprosto úžasná. Snídaně, oběd i večeře vynikající. Obsluha milá a usměvavá, s ničím neměla problém. Pokoje také krásné a čisté. Všichni si toto místo pochvalovali a určitě se sem ještě vrátíme. Radost člověku udělá i takový detail jako je mýdlo ve sprchovém koutě 🙂 Za mě top.

Od Lipna přes Pasečnou vede momentálně nejlepší a nejdelší trať vhodná pro letní lyžování v Čechách, proto jsme tu letos uspořádali mezinárodní MČR v dálkovém běhu na kolečkových lyžích v sérii Ski Classics Challenger a už se těšíme na další ročník.

Krásný penzion na odlehlém a tedy velmi tichém místě uprostřed lesů a pastvin. Vynikající jídlo a milá obsluha. V okolí je velké množství lesních stezek, turistických tras i spousta cest, po kterých lze chodit, běhat i jezdit na kole. Už se těšíme, až se vrátíme zpět, protože v přípravě jsou na zimu běžkařské tratě!