PRO SPORTOVNÍ KLUBY

Ideální místo pro pořádání sportovních pobytů

Penzion Dobík Pasečná je v n.v. 827m v CHKO Šumava. Nachází se uprostřed panenské přírody, nedaleko Lipna nad Vltavou a v těsné blízkosti státní hranice s Rakouskem. Vzhledem ke své poloze a uspořádání je ideálním místem pro pořádání sportovních pobytů, zaměřených zejména na cyklistiku, běh, lyžování a vodní sporty.

Široká síť značených cyklotras šumavskou přírodou a bohatá turistická infrastruktura nadchne všechny druhy cyklistů. Milovníci terénní cyklistiky uvítají rozmanitost a kopcovitý ráz krajiny, silniční cyklisté ocení kvalitu cest a malou frekventovanost provozu. Penzion se nachází přímo na cyklostezce (křižovatka tras č. 1033 a 1019 a žluté turistické trasy), která je napojená na další lipenské, rakouské a šumavské trasy.

Minimální provoz na této kvalitní úzké silnici uprostřed lesů je jako stvořený i pro trénink na kolečkových lyžích. Kombinace kopců, turistických stezek a hlubokých lesů je ideální pro běžce a turistické oddíly.

V zimě se lyžuje v nedalekých areálech Lipno nad Vltavou, Sternstein a Hochficht (sjezdovka FIS), běžkařský areál Schöneben nabízí tratě napojené na Šumavskou magistrálu. V chladných měsících se bruslí i běžkuje na udržované vodní nádrži Lipno. V blízkosti penzionu je také panoramatická běžkařská trasa Sankt Stefan-Afiesl a běžkařské okruhy hotelu Aviva, které v blízké budoucnosti plánujeme napojit až k nám.

V létě je Lipensko ideální destinací pro příznivce vodních sportů. Vodní nádrž poskytuje zázemí pro veslování, jachting, windsurfing a kiteboarding. Tok Vltavy doplňuje výčet o rafting (Evropský pohár a Mistrovství ČR koncem srpna) a jízdu na kajaku a kanoi.

dobik-beh

Ubytování a stravování

Ubytovat se můžete ve 23 pokojích s kapacitou 63 lůžek a s možností přistýlky. Všechny z našich 2- 4 lůžkových pokojů disponují vlastním sociálním zařízením, televizí a wifi připojením. Penzion stojí na velkém oploceném pozemku s vlastním volejbalovým hřištěm a neplaceným soukromým parkovištěm. V letních měsících je možnost grilování a posezení u ohně. Pro společenské účely je k dispozici venkovní klubovna s krbem. Součástí areálu je také uzamykatelný prostor pro uskladnění kol a sportovního náčiní, sklepní prostory pro skladování lyží a lyžáků. V budově najdete pingpongový a kulečníkový stůl, místnost se společenskými hrami. Pro regeneraci je k dispozici finská sauna.

Rádi vám zajistíme stravování formou polopenze či plné penze v restauraci, která může být k dispozici pouze pro vaši společnost. Součástí nabídky může být nutričně hodnotná strava pro sportovce, pitný režim nebo balíčky na cestu.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na čísle +420 777 133 801 nebo e-mailu ddobik@seznam.cz. Rádi s vámi probereme vaše požadavky a připravíme nabídku podle přání.