O PENZIONU

Penzion na Šumavě

Penzion Dobík nabízí levné ubytování na Šumavě, leží nedaleko obce Přední Výtoň na jižní straně přehrady Lipno uprostřed krásné přírody. Leží přímo na cyklistické stezce Muhlviertel-Lipensko. Penzion Dobík je svou polohou předurčen k aktivní i klidné dovolené na Šumavě nejen pro milovníky sportu, ale i pro rodiny s dětmi, které se vyhýbají ubytování  v přeplněných resortech.

Penzion Dobík nabízí 4 ha pozemku s travnatým hřištěm, dětský bazén, mini fotbal na travnatém hřišti, možnost otevřeného ohně pro opékání (zapůjčení grilu), mini zoo s možností krmení zvířat (s dohledem správce), tělocvičnu, saunu, stolní tenis atd. Tedy vše, co Vám maximálně zpříjemní pobyt na Lipně.

Penzion Dobík na Šumavě

Jízda na kole
zima-na-sumave
leto-na-sumave

Zima i léto na Šumavě

V zimě je Penzion Dobík na Šumavě svou polohou nedaleko hranic s Rakouskem předuřčen k lyžování v rakouských střediscích Sternstein (15 min) a Hochficht (25min nebo 40 min). Levné ubytování v Čechách a lyžování na perfektně upravených svazích v Rakousku je velmi oblíbenou kombinací pro zimní dovolenou.
Cyklostezky na jižní straně Lipna s novými povrchy bez aut Vás budou bavit a inspirovat k stále novým výletům na kole, které díky nedaleké česko-rakouské hranici Vám umožní zpestřit si letní dovolenou u Lipna krásnými výlety do okolí a návštěvou našich sousedů s dechberoucím výhledem na panorama Alp (1,5 km od penzionu).

Příjemné ubytování na Šumavě
Kromě příjemných dvoulůžkových , tří a čtyřlůžkových standartně vybavených pokojů s vlastní koupelnou,WC, televizí nabízíme i luxusní prostorné  pokoje (Premium )vybavené masivním nábytkem (sat TV, posezení, minibar, rychlovarná konvice, káva…), nebo kompletně vybavený prostorný apartmán 70 m2. U nás naleznete pohodu rodinného penzionu  v krásném prostředí šumavských lesů na samé hranici s Rakouskem.

Penzion na Šumavě s polopenzí
Kvalitní strava je velmi oceňována našimi klienty zejména snídaně formou bufetu, ale i denně čerstvé podávané večeře tematicky zaměřené na tradiční českou a rakouskou gastronomii, si již získali velkou popularitu díky tomu, že se používají námi vypěstované BIO suroviny nebo výběrové suroviny ze sousedního Rakouska. Při přípravě jídel je kladen velký důraz zejména na kvalitu vstupních surovin. Jídla v penzionu Dobík jsou připravována za pomocí nejmodernějších technologií.

Firemní akce, oslavy, školy v přírodě

Pro školy či sportovní kluby nabízíme možnost školy v přírodě, zímních a letních soustředění, lyžařských či cyklistických pobytů.

Penzion Dobík nabízí také realizaci svateb, rodinných i firemních akcí, oslav a jiných společenských událostí. Prostory a okolí penzionu jsou vhodné i pro pořádání školení, teambuildingu či ostatních firemních akcí.